Motorlu Kepenk

Motorlu Kepenk Uygulamaları

Motorlu Kepenk Sistemleri, eski tel kepenklerin yerine geçmiş modern ve çok güvenli bir sistemdir. Gerek kullanım kolaylığı gerekse görüntü güzelliği bakımından üstün olup daha da önemlisi eski tip kepenklere göre güvenlik özellikleri çok fazladır. Bu özellikleri kabaca sıralarsak:

Kullanılan motor tipine göre iki çeşit motorlu kepenk uygulaması mevcuttur. Birincisi motor santral çelik yaylı sistemdir. Baskı uygulaması bu motor tipinde mevcuttur. İkinci tip motor ise bir borunun içine monte edilen tüp motor sistemidir. Baskısız uygulamadır.

Kullanılan kaplama malzemesine göre de kepenkler çeşitlere ayrılır. Birinci tür Galvaniz çelik saçtan mamul kepenk türüdür. Yerli malzeme olduğu için daha ekonomiktir. Alüminyum malzemeye göre daha ağırdır.

Bir diğer kaplama türü de İthal Alüminyum kepenktir. Fiyatı biraz daha yüksek olan bu malzeme hafif olup boyayı daha uzun süre niteliği bozulmadan tutar. Ayrıca sessiz çalışır.

Cadde üzerindeki dükkanlarda bile hırsızlığın iyice arttığı günümüzde işyerinizin güvenliği için vazgeçilmez bir unsur olan motorlu kepenk uygulamalarında firmamız çok başarılı çalışmalara imza atmıştır. Uzun süreli servis hizmetimiz de mevcuttur.

Aşağıdaki resimlerde motorlu kepenk modellerinden örnekler görmektesiniz. Resimleri görmek için üzerine tıklayın.