Amerikan Kapı

Amerikan Kapı Uygulamaları

Mobilya tipi kapı olarak da bilinen Doğal Ahşap Kaplamalı Kapılar,genellikle konutlarda tercih ediliyor. Doğal ahşap kaplamalı kapılar genellikle en pahalı grup olarak karşımıza çıkıyor. Laminat Kaplamalı Kapılar genellikle ofis türü binalarda tercih edilir.Geniş laminat çeşitliliği görüntü açısından çok sayıda alternatif sunmaktadır. Fiyatları, doğal ahşap kaplamalı kapılara göre daha uygundur. Nem dayanıklılığı bakımından diğer kapı türlerine göre üstündür. Bu özelliği ile özellikle ıslak hacimlere açılan kapılarda ayrıca bir avantaj sağlar. Ancak, doğal ahşap kaplamalı kapılara göre çok suni olan bir yüzey görüntüsü, dezavantaj olarak ortaya çıkmaktadır.

Amerikan Panel Kapılarda ise, piyasada bulunan panel çeşitleri ile sınırlı kalınıyor. Bütün RAL renklerinin uygulanabilirliği, renk sınırlaması olmaması anlamına geliyor. Özellikle, daha dinamik, daha spor bir görüntü istenilen binalarda bu tür kapıların ideal olduğu görülüyor. Bu tür kapılara patina cila uygulanması ile ahşap görünümüne yakın çözümler elde edilebiliyor.
Amerikan panel kapılar en ucuz sınıf olarak göze çarpıyor.Kapıların kanat iç iskeleti, birinci sınıf fırınlanmış köknar keresteden mamul olup iç dolgu olarak kraft petek kağıt kullanılıyor. Kasa ve kanat yüzeyinde üst kalitede ithal paneller kullanılıyor. Bu paneller üzerine üst yüzey işlemi olarak isteğe bağlı olmak üzere RAL renklerinde lake boya veya patina renklendirici (cila) uygulanıyor.

Genel Özellikler

Teknik Özellikler